Tusze a toner – różnica w działaniu

Każdego dniach w urzędach, biurach czy uczelni składane są tysiące podań, wezwań czy innych dokumentów w wersji papierowej. Stąd drukarki stały się nieodłącznym elementem wyposażenia wielu domów oraz osiedli gdzie działają punkty ksero. Jak to jednak działa, że drukarka drukuje? Do wyboru mamy dwa rodzaje wkładów: tusze i tonery (ofertę sprawdzisz tutaj https://drox.pl/). Jakie są między nimi różnice?

tusze i toneryTusze znajdziemy w drukarkach atramentowych a tonery w drukarkach laserowych. Te dwa rodzaje drukarek różnią się podstawową kwestią, jaką jest nanoszenie druku na papier. W drukarkach atramentowych stosowany jest kartridż, czyli rodzaj pojemnika, wypełniony tuszem. Tusz jest umieszczany na papierze dzięki głowicy lub pod wpływem pęcherzyków gazu tworzących się przy podgrzania atramentu. Natomiast w urządzeniach laserowych umieszczony jest pojemnik zawierający toner – sproszkowaną postać tuszu. Światło lasera pada na bęben, który poprzez naładowanie przyciąga cząsteczki tonera. Na bębnie drukarki zaznaczony zostaje obraz znajdujący się na kartce, gdy papier jest przyciskany do bębna zostaje na niego przeniesiony i trwale się z nim wiąże.

Wybór urządzenia atramentowego a laserowego rozstrzyga się głównie na płaszczyźnie kosztowej. Warto jednak posiadać w domu drukarkę, ponieważ jest ona często używana.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Tusze i Tonery. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *